Ogolne informacje

CAO

Martho Flexwerk pracuje pod  NBBU Cao. Caly opis NBBU Cao możesz  znaleźć online poprzez  https://www.nbbu.nl/download/nbbu-cao-voor-uitzendkrachten/ lub przez Google Play Sklep i App Store jezeli posiadasz Apple .

Obok NBBU w  Holandii stosuje się  wynagrodzenie najemcy , poprzez takie wynagrodzenie otrzymujesz to samo wynagrodzenie jak i własny pracownik pracodawcy.  Jeżeli pracodawca pracuje pod danym Cao, w takim przypadku jesteś wynagradzany poprzez  Cao jakie jest stosowane w danej firmie  . Twój koordynator objaśni  Ci więcej jeżeli chodzi o Twoje wynagrodzenie.

Przy każdym nowym umieszczeniu Cie na danej firmie otrzymasz potwierdzenie umieszczenia i pod jakim Cao ta firma pracuje , i jakie wynagrodzenie będziesz otrzymywał.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Jeżeli pracujesz w Holandii i płacisz podatki Twoim obowiązkiem jest załozyć ubezpieczenie zdrowotne. Ono pokrywa podstawową opiekę zdrowotna oraz nagłą pomoc dentystyczną , jeżeli będzie taka potrzeba. Jeżeli posiadasz takie ubezpieczenie w swoim kraju to i tak musisz założyć ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Po Twojej zgodzie Martho Flexwerk zgłosi Cię do ubezpieczyciela , po czym zostaniesz ubezpieczony grupowo w Zorg en Zekerheid . Wtedy upoważniasz Martho Flexwerk aby pobierał składki z Twojego wynagrodzenia dla ubezpieczyciela.

Jeżeli nie chcesz skorzystać z naszego grupowego ubezpieczenia wtedy Twoim obowiązkiem jest założyć  własne ubezpieczenie zdrowotne . W takiej sytuacji podpiszesz dokument na którym zrzekniesz  sie naszego ubezpieczenia.

Jeżeli posiadasz ubezpiecznie zdrowotne przez Martho Flexwerk  w momencie kiedy kończysz z naszym biurem współprace Twoje ubezpieczenie automatycznie wygasza. Jeżeli nadal jesteś w Holandii i pracujesz masz obowiązek założyć ubezpieczenie zdrowotne. To musisz załatwić we własnym zakresie. 

 

3.    Pytania związane z przepracowanymi godzinami , z wypłatami i innymi sprawami administacyjnymi możesz zadawać od poniedziałku do piątku ( oprócz dni Świątecznych) od godziny 9:00-17:00 a we wtorki od godziny 9:00-19:00 .

·         Jednkaże  bardziej preferujemy abyś zadawał takie pytania poprzez maila jobcoach@martho.nl

Pytania wysyłane ma maila są rozpatrywane w ciągu 1 do 3 dni  ponieważ nasi koordynatorzy są dużą część dnia poza biurem i nie są  w stanie wszystkich pytań lub zgłoszeń  zanotować.

·         Pytania związane z planowaniem do pracy , z transportem z domu do pracy i z pracy do domu  itd. możesz zadawać od poniedzialku do piatku od godziny 12:00-19:00 w w weekendy

·         Sobota       10:00-15:00

·         Niedziela   15:00-19:00

3.  Wynagrodzenie

Wynagrodzenie jest wypłacane tygodniowo w piątki. Zależnie od Twojego banku pieniądze wpłyną w ten sam dzień lub nastepnęgo dnia roboczego.  Jeżeli przepracujesz  pierwszy tydzień to w drugim tygodniu będziesz miał czas aby dostarczyć  godziny przepracowane do biura. W piątek w trzecim tygodniu będzie wypłacone na Twoje konto bankowe wynagrodzenie z pierwszego tygodnia.

Oprócz godzinówek które musisz wypisywać  u pracodawcy posiadamy też pracodawców którzy rejstrują godziny poprzez pepklok. Przy przyjmowaniu się do pracy otrzymałeś od nas taką karte pep.

Wszelkie rezerwacje które uzbierałeś pracując przez Martho Flexwerk zostaną wypłacone po 6 tygodniach od momentu rozwiązania umowy.